Kontakta oss

Här finns kontaktuppgifter till oss på Kulturskolan.

Kulturskolans logga
Skriv tabellbeskrivning här

Kulturskolan

Villagatan 36

692 35 Kumla

Personal

Skriv tabellbeskrivning här

Namn

Ämnen

Telefon och e-post

Jenny Liljeberg

Kulturskolechef,

dramapedagog

070-658 85 42

jenny.liljeberg@kumla.se

Isak Björklund

Fiol,

stråkorkester

072-230 72 46

isak.bjorklund@skola.kumla.se

Pelle Andersson

Trumpet, trombon, blåsorkester

072-230 72 50

pelle.andersson@skola.kumla.se

Eva Dobreff

Sång, kör

072-230 72 52

eva.dobreff@skola.kumla.se

Micael Bjurström

Teater


micael.bjurstrom@skola.kumla.se

Catarina Embretzen

Piano

072-230 72 43

catarina.embretzen@skola.kumla.se

Lennart Hessel

Gitarr, rockband, film

072-230 72 44

lennart.hessel@skola.kumla.se

Jan Lundquist

Klarinett, sax, blåsorkester

072-230 72 51

jan.lundquist@skola.kumla.se

Ida Blomqvist

Musik och rörelse

ida.blomqvist@kumla.se

Lisa O'Leary

Fiol, stråkorkester

072-2307247

lisa.oleary@skola.kumla.se

Samuel Olofsson

elgitarr/elbas, kulturprojekt

072-209 41 61

samuel.olofsson@skola.kumla.se

Ingela Rosengren-Krantz

Cello, kontrabas, stråkorkester

072-230 72 48

ingela.rosengrenkrantz@skola.kumla.se

Michael Sandell

Slagverk, rockband

072-230 72 45

michael.sandell@skola.kumla.se

Per Svansbo

Flöjt, orkester

072-230 72 49

per.svansbo@skola.kumla.se

Per-Emil Jakobsson

Gitarr, elgitarr/elbas

 

per-emil.jakobsson@skola.kumla.se