Vad kommunen gör och vad du själv kan göra för att minska smitt­spridningen av corona­viruset

Kontakta oss

Här finns kontaktuppgifter till oss på Kulturskolan.

Bilden visar Kulturskolans logga, en blå stjärnliknande illustration med texten "Kulturskolan Kumla kommun"
Besöksadress

Kulturskolan

Villagatan 36

692 35 Kumla


Personal på Kulturskolan

Namn

Ämnen

Telefon och e-post

Jenny Liljeberg

Kulturskolechef,

dramapedagog

070-658 85 42

jenny.liljeberg@kumla.se

Karin Sandell

Fiol,

stråkorkester

072-230 72 46

karin.sandell@skola.kumla.se

Pelle Andersson

Trumpet, trombon, blåsorkester

072-230 72 50

pelle.andersson@skola.kumla.se

Eva Dobreff

Sång, kör

072-230 72 52

eva.dobreff@skola.kumla.se

Elisa Gustafsson

Teater

072-1594701
elisa-marie.gustafsson@skola.kumla.se

Catarina Embretzen

Piano

072-230 72 43

catarina.embretzen@skola.kumla.se

Lennart Hessel

Gitarr, rockband, film

072-230 72 44

lennart.hessel@skola.kumla.se

Olle Norberg

Klarinett, sax, blåsorkester

072-230 72 51

olle.norberg@skola.kumla.se

Ida Blomqvist

Musik och rörelse

ida.blomqvist@kumla.se

Lisa O'Leary

Fiol, stråkorkester

072-2307247

lisa.oleary@skola.kumla.se

Samuel Olofsson

elgitarr/elbas, musikproduktion

072-209 41 61

samuel.olofsson@skola.kumla.se

Ingela Rosengren-Krantz

Cello, kontrabas, stråkorkester

072-230 72 48

ingela.rosengrenkrantz@skola.kumla.se

Michael Sandell

Slagverk, rockband

072-230 72 45

michael.sandell@skola.kumla.se

Elin Olsson

Flöjt, orkester

072-230 72 49

elin.olsson@skola.kumla.se

Oscar Svenningsson

Gitarr, elgitarr/elbas


oscar.svenningsson@skola.kumla.se

Maria Barkarve

Dans

maria.barkarve@kumla.se

Ulrika Mohlin

Bild och form

ulrika.mohlin@skola.kumla.se